Jarmark Artystów i Rękodzielników 2011

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice z myślą o aktywnej promocji lokalnych wyrobów oraz sztuki ludowej serdecznie zaprasza na Ciężkowicki Jarmark Artystów i Rękodzielników, który w tym roku odbędzie się 10 lipca na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przy ul. Równej.

Zaprezentują się przed państwem artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy oraz muzycy folkowi prezentujący bogactwo kulturowe dawnej Galicji. W ramach jarmarku odbędą się warsztaty garncarskie, rzeźbiarskie oraz kowalskie podczas których będzie można zdobyć wiedzę o poszczególnych zawodach oraz samemu spróbować sił przy kowalskim kowadle czy rzeźbiarskim dłucie. W tym roku zaprezentuje się ponad 40 artystów w takich dziedzinach jak: bednarstwo, koronkarstwo, rzeźba, malarstwo, malarstwo na szkle, decoupage, wyroby z wikliny wyroby ze słomy, wyroby pszczele, kowalstwo artystyczne, garncarstwo oraz inne. Prezentację artystów i ginących zawodów realizują partnerzy grupy p.n. „Rdzeń Karpat” działającej w ramach projektu „Eteryczne Jarmarki”, realizowaną przez Stowarzyszenie „Beskid Zielony” Lokalną Grupę Turystyczną.

Przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych serwować będą przysmaki regionalnej kuchni. Ciężkowicki jarmark to także występy muzyczne utrzymane w klimacie folkowym. W tym roku na scenie zaprezentują się przedstawiciele kultywujący muzyczne tradycje Karpackie. Całość imprezy jak zwykle zakończy biesiada pogórzańska z tańcami do białego rana.

Zapraszamy serdecznie 10 lipca od godziny 14.00. Kompleks rekreacyjno-sportowy TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przy ul. Równej.

Program imprezy:
14.00 Orkiestra Dęta im. Jana Muchy w Ciężkowicach
14.30 Mali Jastrzębianie – zespół wokalno – taneczny
15.00 Jadowniczanie – kapela ludowa
16.30 Kapela Maliszów – muzyka Karpat
18.00 Turnioki – muzyka góralska na ostrą folkową nutę
19.30 Pogórzańska biesiada taneczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *