Muzem Przyrodnicze otwarte już w połowie listopada!

Ciężkowice (powiat tarnowski) będą mogły pochwalić się jednym z najnowocześniejszych w kraju muzeów przyrodniczych. Dzięki wykorzystaniu multimedialnych środków przekazu, każdy będzie mógł poczuć się tutaj tak, jakby leżał na środku pogórzańskiej łąki, a wokół niego, na wyciągnięciu ręki, spacerowały jelenie, bażanty i zające.

– To skomplikowane i niestety czasochłonne prace, dlatego uruchomienie muzeum trochę się opóźnia – mówi Marek Zwolenik dodając, że placówka otworzy swoje podwoje najpóźniej w połowie listopada. Zapewnia, że zwiedzający będą pozytywnie zaskoczeni tym, co tu zobaczą.

Przede wszystkim, w nowym budynku jest zdecydowanie więcej miejsca (niemal 500 metrów kwadratowych), a do prezentacji przyrody pogórzańskiej zastosowano najnowcześniejsze zdobycze techniki. Na przykład w sali multimedialnej, na ekranach ciekłokrystalicznych wyświetlane będą zdjęcia największych atrakcji przyrodniczych i kulturalnych regionu. W gablotach, aby dodać prezentowanym eksponatom realizmu, zastosowano panoramiczne tło, iluminowane fototapety oraz dynamiczne oświetlenie ledowe. – Muzeum ściśle powiązane jest z rezerwatem Skamieniałe Miasto. Dla jednych ma to być zachęta do wyruszenia na łono przyrody i skonfrontowania tego, co widzieli z rzeczywistością, dla innych podsumowanie pobytu w tym niezwykłym miejscu – mówi Marek Zwolenik.

Gazeta Krakowska, 2011-10-14, http://www.gazetakrakowska.pl/tarnow/461785,pod-tarnowem-powstanie-nowoczesne-muzeum,id,t.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *