Propozycje wycieczek po okolicy

Planujesz wycieczkę do Ciężkowic, chcesz odwiedzić Skamieniałe Miasto… nie masz pomysłu co możesz zobaczyć w okolicy? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Dzięki kilku dobrym radom, zaplanujesz wycieczkę dwugodzinną i całodniową, pieszą i samochodową.

Propozycje wycieczek.

Od Czarownicy do Wąwozu Czarownic – spacer przez Skamieniałe Miasto.
Czas zwiedzania: 2-3 godz.
Trasa przejścia:
Parking przy wejściu do rezerwatu Skamieniałe Miasto, Czarownica, Ratusz, Grunwald, Tajemnicza Szczelina, Źródło Zdrowej Wody, Wąwóz Harcerzy, Warownia Dolna i Górna, Orzeł, Pieczarki, Jajo Żółwia, Piekiełko, Borsuk, Pustelnia, Piramidy, Lisi Wąwóz, Aligator, Pustelnia, Baszta Paderewskiego, Cyganka (Sfinks), Grzybek, Skałka z Krzyżem, Wąwóz Czarownic. Powrót tą samą drogą.
Informacje praktyczne:
Jedyne miejsce gdzie można rozpalać ognisko na terenie rezerwatu to Wąwóz Harcerzy.

Skamieniałe Miasto – Ciężkowice – Kąśna Dolna
Czas trwania wycieczki: 3-4 godz.
Trasa przejścia:
Parking przy wejściu do rezerwatu, przejście przez rezerwat. Po drodze skała Czarownica, Ratusz, Grunwald, Tajemnicza Szczelina, Źródło Zdrowej Wody, Wąwóz Harcerzy, Warownia Dolna i Górna, Orzeł, Pieczarki, Jajo Żółwia, Piekiełko, Borsuk, Pustelnia, Piramidy, Lisi Wąwóz, Aligator, Pustelnia, Baszta Paderewskiego, Cyganka (Sfinks), Grzybek, Skałka z krzyżem, przejście do Wąwozu Czarownic. Powrót tą samą drogą.
Przejazd do Ciężkowic. Zwiedzanie Ciężkowic, zabytkowe domy z podcieniami, ratusz, kapliczka św. Floriana, kościół pw. św. Andrzeja, Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków, (przejazd-przejście), przejazd do dworu w Kąśnej Dolnej, Muzeum I. J. Paderewskiego, przejście Szlakiem Rozrzuconych Nutek.

Informacje praktyczne.
Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach otwarte: wtorek – sobota, bilet normalny 4zł, ulgowy 3zł. Od października 2011 r. ekspozycja multimedialna w nowoczesnym obiekcie, do tego czasu w obiekcie zastępczym (dawnej Pogórzance).
Muzeum I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jest czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 10:00 do 16:00, soboty i niedziele w godzinach 12:00 do 17:00. Bilety, 2 i 5zł. W poniedziałek bezpłatnie.

Z Ciężkowic do Policht
Czas trwania wycieczki: 4-5 godz.
Trasa przejścia:
Ciężkowice-Bogoniowice – Budzyń – Ośrodek Edukacji Ekologicznej Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza – źródło Paweł, źródło Geologów, kurhan na Suchej Górze – spacer ścieżką przyrodniczą.

Propozycje wycieczek autokarowych lub samochodowych po najbliższej okolicy:
– Izba regionalna Grociarnia w Jastrzębi, wycieczka do skały Wieprzek,
– Cmentarze z I wojny światowej w Staszkówce i na Pustkach w Łużnej,
– Bobowa, dwór w Jeżowie, Skansen pszczelarstwa w Stróżach,
– Tuchów, sanktuarium MB Tuchowskiej,
– Tarnów, Śladami wybitnych tarnowian, Tarnów przez duże T.
– Jamna, Zakliczyn, Melsztyn, Czchów, Rożnów,
– Warsztaty pieczenia chleba u pani Danuty Kostrzyńskiej w Jastrzębiej,
– Szlakami tematycznymi:
Szlakiem Architektury Drewnianej,
Szlakiem Skalnej Rzeźby,
Szlakiem pielgrzymkowym,
Szlakiem cmentarzy z I wojny światowej,
Szlakiem rabacji galicyjskiej.

Chcesz zamówić przewodnika – prosimy o rezerwację: kontakt@cut.travel.pl, tel. 691 856 577 begin_of_the_skype_highlighting              691 856 577      end_of_the_skype_highlighting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *