Gra The End of The Sun

O Ciężkowicach robi się głośno! Powstaje gra, która może wypromować Skamieniałe Miasto za oceanem… a kto wie, gdzie jeszcze? Już promuje! 🙂 Od 3 lat pracują, aby stworzyć grę inspirowaną pięknymi miejscami w regionie oraz słowiańską mitologią i legendami. W grze zamieścili Skamieniałe Miasto, Wąwóz Czarownic, Diable Boisko, Muzeum Etnograficzne w Jastrzębi, Zalipie, Szymbark i inne piękne miejsca. Jeżeli chcesz jako pierwszy zagrać w grę „The End of The Sun”, wpieraj projekt na Kickstarter. Już bardzo niewiele brakuje, aby twórcy osiągnęli zakładaną kwotę 12000$. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli jej twórców, gra zostanie ukończona w 2021 roku. Warto wspierać młodych, utalentowanych twórców gry z Ciężkowic: Jakuba Machowskiego, Kingę Rąpałę, Huberta Motykę!

Tutaj możesz wspierać projekt na Kickstarter.

Tutaj dowiesz się więcej o grze. Zobacz materiał na Youtube.

Historia zaprezentowana w grze The End of The Sun inspirowana jest słowiańską mitologią i legendami. Ukazuje zdarzenia dziejące się podczas czterech największych słowiańskich świąt, w czasie czterech pór roku, znacznie oddalonych od siebie w czasie. Pokazuje zarówno tajemnicze zdarzenia jak i kulturę oraz zwyczaje ludzi w nietypowy sposób. Gra czerpie zarówno z gier przygodowych jak i gier eksploracyjnych z nietypowymi zagadkami do rozwiązania.

Zobacz fragmenty gry już teraz:

W grze pojawiają się liczne obiekty i eksponaty ze Skamieniałego Miasta, Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Rożnowskiego i Beskidu Niskiego. Zapraszamy na wycieczkę śladami The End of The Sun.

SkamienialeMiasto.pl i twórcy gry The End of The Sun zapraszają, aby poznawać region i wybrać się na wycieczkę szlakiem miejsc, które w grze będzie można oglądać i usłyszeć.
Zobacz tutaj: 10 miejsc które odnajdziesz w grze The End of The Sun.

10 magicznych miejsc w grze The End of The Sun
1. Ciężkowice – Skamieniałe Miasto
2. Ciężkowice – Wąwóz Czarownic
3. Jastrzębia – Muzeum Etnograficzne „Grociarnia”
4. Pławna – Diable Boisko
5. Bobowa – Koronki Klockowe
6. Zalipie – malowana wieś
7. Szymbark – Skansen wsi Pogórzańskiej
8. Regietów – dźwięki natury
9. Klimkówka – dźwięki natury
10. Olchowiec – kamienny most do cerkwi

Na wycieczkę śladami The End of The Sun zaprasza www.skamienialemiasto.pl

1. Rezerwat Skamieniałe Miasto

Położone w Ciężkowicach, kilkaset metrów od rynku malowniczego miasteczka. Zaskakuje ciekawymi formami skalnymi, które rozrzucone po lesie tworzą miasteczko legend z nimi związanych. Szlaki prowadzące od wejścia przez cały rezerwat pozwalają odkryć każdą ze skał po kolei, dowiedzieć się skąd się wzięły, poznać florę i faunę Pogórza Ciężkowickiego. Zwiedzanie w formie spaceru to świetny sposób na aktywny wypoczynek.

2. Wąwóz Czarownic

Czarownice miały znaczenie w Skamieniałym Mieście, ale są indywidualistkami i mają również swój wąwóz 🙂 Miejsce tajemnicze, a zarazem piękne. Wąwóz prowadzi do Wodospadu Czarownic, a ten o każdej porze roku wygląda inaczej, stąd jego wyjątkowość. Miejsce wyciszenia i pobytu blisko natury.

3. Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” w Jastrzębi

To tutaj zachowane są pamiątki po przodkach współczesnych mieszkańców Jastrzębi i okolic. Muzeum w chronologiczny sposób ukazuje tradycje, stroje, narzędzia, których używali niegdyś nasi dziadkowie i pradziadkowie. Jednym z najpiękniejszych i najstarszych eksponatów jest drużbak. To wydrążona w pniu drzewa cembrowina studni. Wiek drzewa oceniany jest na około 400 lat, a samego eksponatu na około 200.

4. Diable Boisko

Pomnik przyrody zlokalizowany w lesie w Pławnej. Przebiega tutaj szlak turystyki pieszej.
Są to skały, które tworzą charakterystyczne sklepienie i zacieniają miejsce do odpoczynku (boisko). Kiedyś prawdopodobnie była to jaskinia, ale na skutek wietrzenia pozostał z niej tylko łuk skalny. Legendy głoszą, że w cieniu tej skały niegdyś urzędowały diabły, a łuk prowadził do piekła.

5. Galeria Koronki Klockowej w Bobowej

Robótki ręczne cieszą się niesłabnącą popularnością. W sali Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa wystawa koronek pozwala nacieszyć oko pięknymi wzorami. Wykonywane tradycyjnie koronki klockowe to efekt talentu ich twórczyń. Bobowskie Koronczarki biorą udział w rozmaitych konkursach godnie reprezentując nasz region. Warto dodać, że koronki po obejrzeniu można zakupić bezpośrednio u ich autorek.

6. Zalipie – malowana wieś

Jest to najbardziej kolorowa wieś w Polsce. Z dawien dawna tamtejsze kobiety zajmowały się malowaniem kwiatów na ścianach swoich domów, potem na zewnątrz, a dzisiaj można tam spotkać nawet ozdobione studnie i kurniki. Malowanie chat i obejść zapoczątkowała Felicja Curyłowa, której poświęcone jest muzeum „Zagroda Felicji Curyłowej”. Warto odwiedzić również „Dom Malarek”. Spacer po Zalipiu dla każdego na pewno będzie niezapomniany. Mieszkańcy są bardzo życzliwi i z chęcią opowiedzą historię tego miejsca.

7. Skansen wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Muzeum gromadzi zbiory w szczególności z zakresu historii – zabytki kultury materialnej
i duchowej Pogórzan i Łemków, a także Judaica, dokumentację ilustrującą powstanie
i rozwój galicyjskiego przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej oraz zabytki egzystencji ziemian polskich w dworach na Ziemi Gorlickiej – broń, mundury, ilustracje, materiały archiwalne, dokumenty, fotografie, elementy wystroju cmentarzy wojennych z czasów I wojny światowej związanych z tzw. „Bitwą Gorlicką”.

8. Regietów

Wieś w sercu Beskidu Niskiego, znana przede wszystkim ze stadniny koni huculskich która oferuje możliwość nauki jazdy konnej jak i spędzenia czasu w ich towarzystwie. Idealne miejsce dla sympatyków tych zwierząt, zarówno indywidualnie jak
i rodzinnie. Dla aktywnych – z Regietowa można przejść się na szczyt Rotunda czy Kozie Żebro i zakończyć wycieczkę w Wysowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się szczyt Rotunda, na którego wierzchołku znajduje się cmentarz z I wojny światowej projektu Duszana Jurkowicza.

9. Klimkówka

Zalew w Klimkówce to zbiornik zaporowy utworzony na rzece Ropie w pobliżu miejscowości Klimkówka, Łosie i Uście Gorlickie w powiecie gorlickim. Woda zretencjonowana w zbiorniku jest wykorzystywana do celów energetycznych. Zbiornik posiada również znaczenie przeciwpowodziowe, turystyczno-rekreacyjne oraz jest źródłem wody pitnej i przemysłowej dla Gorlic i Jasła. Sama miejscowość Klimkówka jest miejscem spokojnym, otoczenie lasów Beskidu Niskiego zapewnia sielski klimat.

10. Olchowiec

Olchowiec to mała wioska wciśnięta pomiędzy beskidzkie szczyty Beskidu Niskiego, zamieszkiwana przez kilka rodzin Łemków. Miejscowość położona jest nieopodal granicy Magurskiego Parku Narodowego i Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Atrybutem wsi jest kamienny most prowadzący do cerkwi. Corocznie odbywa się tutaj Łemkowski Kermesz, w czasie którego występują zespoły folklorystyczne zarówno z Polski jak i Słowacji. Z miejscowości prowadzi szlak na szczyt Baranie.

Propozycja wycieczki „The End of The Sun” Piotr Firlej