Wesołe wakacyjne wycieczki dla rodzin z dziećmi 5-16 lat

Wakacje to czas aktywnych wycieczek i wspaniałych przygód. Mamy pewność, że wizyta w rez. Skamieniałym Mieście będzie angażującym i pełnym radości doświadczeniem. Zapraszamy do wspólnego odkrywania skarbów i tajemnic skalnego grodu w czasie Aktywnego Zwiedzania z Przewodnikiem-Animatorem.

Poznaj program wesołych, aktywnych wycieczek dla rodzin z dziećmi 5-16 lat po rez. Skamieniałe Miasto. Wakacje 2024! Zarezerwuj zwiedzanie poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIA TUTAJ.

Do zobaczenia w czasie wesołych wycieczek!
Wypełniasz formularz zgłoszenia na „Wesołą wycieczkę dla dzieci w Skamieniałym Mieście”. Wesołe wakacyjne wycieczki dla rodzin z dziećmi 5-16 lat w Skamieniałym Mieście realizujemy do 22 czerwca do 1 września 2024 r. Zaprasza Przewodnik-Animator™. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 18:00 w dzień poprzedzający wycieczkę (sprawdzamy formularz na bieżąco i potwierdzamy mailowo w ciągu kilku godzin). Wycieczki: piątek, sobota, niedziela godz. 11:00. Wycieczki: niedziela godz. 11:00 i godz. 13:00.

Do uczestnictwa zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 16 lat. Ruszajmy!

Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 18:00 w dzień poprzedzający wycieczkę (sprawdzamy formularz na bieżąco i potwierdzamy w ciągu kilku godzin).

Godziny zwiedzania w czasie wakacji.

Informacje o trasie zwiedzania:
– Suma podejść: 120 m
– Długość trasy (w jedną stronę): 1200 m
– Czas przejścia 1 godz. 30 min.

Początek wycieczki:
– Wąwóz Harcerzy, 50 m za bramą wejściową do rezerwatu (nie czekamy na parkingu lub przy kasach). Prosimy wejść przez bramę z napisem „Skamieniałe Miasto”, przejść 50 m i poczekać na ławkach i przy stolikach w szerokim wąwozie.

Miejsce zakończenia wycieczki:
– Skałka z krzyżem w pobliżu szczytu Skała 367 m n.p.m.

Cena uczestnictwa w wesołej wycieczce z przewodnikiem-animatorem:
Osoby dorosłe, 45 zł.
Dzieci od 5 do 18 lat, studenci, 35 zł.
Dzieci do 4 lat, bezpłatnie.

Płatność na miejscu u przewodnika gotówką! Prosimy o przygotowanie gotówki.
Nie przyjmujemy płatności blikiem, przelewem, terminalem.
Potwierdzeniem jest paragon fiskalny.

W wycieczce może wziąć udział 20-25 osób. W przypadku większego zainteresowania, grupę poprowadzi drugi przewodnik.

10 rzeczy, które otrzymają uczestnicy w ramach wesołego zwiedzania:
1. Wesołą atmosferę zwiedzania,
2. Dostosowany do dzieci przekaz,
3. Wysoką wartość merytoryczną w lekkiej formie,
4. Informacje o zwierzętach, legendach, ciekawostki, czyli to, co dzieci interesuje,
5. Wyzwania sprawnościowe, przejścia przez szczeliny,
6. Mapę Skamieniałego Miasta dla dziecka lub rodziny,
7. Pieczątki na karteczce,
8. Niespodzianki i zaskoczenia,
9. Mini nagrody,
10. Motywację do odkrywania kolejnych miejsc.

Dlaczego wprowadzamy dedykowane wycieczki dla dzieci?
Dzieci młodsze i starsze mają zróżnicowane możliwości kondycyjne, zainteresowania, wiedzę. Dzięki dedykowanym wycieczkom dla dzieci możemy dostosować przekaz przewodnika-animatora do potrzeb dzieci, zaangażować je i zaciekawić.

Czy dzieci w wieku do 4 lat i powyżej 16 lat mogą uczestniczyć w wycieczkach?
Również dzieci młodsze i starsze zapraszamy. Dostosujemy się z naszym przekazem. Prosimy o zaopiekowanie się małymi dziećmi (aby nie przeszkadzały bezpośrednio w odbiorze przekazywanych informacji), a starsze dzieci i młodzież zachęcamy do zaangażowania i aktywnego uczestnictwa.

Czy w wycieczce mogą brać udział grupy dorosłych?
Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę, dla dorosłych skontaktuj się z nami. Takiej grupie przekazywane są inne informacje. Wycieczki, które tutaj prezentujemy, dedykowane są dla rodzin z dziećmi.

Kilka spraw organizacyjnych:
1. Rezerwacji wycieczki należy dokonać przez formularz.
2. Wycieczki realizujemy od minimum 3 os., ale w grupach nie większych niż 20-25 os. (4-6 rodzin),
3. Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej dzień przed terminem wycieczki (do godz. 18:00). Zachęcamy aby zgłaszać wycieczkę z tygodniowym wyprzedzeniem,
4. Przyjęcie zgłoszenia potwierdzimy mailowo lub telefonicznie (zazwyczaj sms) w ciągu tego samego lub następnego dnia,
5. Nie dyżurujemy o wyznaczonych godzinach w Skamieniałym Mieście. Aby uczestniczyć w wycieczce, należy dokonać rezerwacji poprzez formularz,
6. W przypadku złych warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana, skrócona lub przełożona na inną godzinę,
7. Prosimy o przygotowanie się do zwiedzania (odpowiedni ekwipunek, buty, okrycie od deszczu). Trasa wiedzie po skałach, korzeniach, które zwłaszcza po deszczu są bardzo śliskie,
8. Przygotujcie się na spotkanie z komarami (zwłaszcza latem w dolnej części rezerwatu),
9. Przejazd wózkiem dziecięcym ze względu na trudności techniczne szlaku (skały, schody, duże podejścia) nie jest możliwy. Wózek można zabezpieczyć, przytwierdzając do stałych elementów infrastruktury na parkingu lub w Wąwozie Harcerzy.
10. Cena zwiedzania z przewodnikiem-animatorem nie obejmuje biletu wstępu do rezerwatu, należy również doliczyć koszt parkingu,
11. Pojawianie się „maski czarownicy” dostosowujemy do wieku uczestników. Nie za każdym razem przewodnik będzie posiadał maskę czarownicy przy sobie. Przy małych dzieciach rezygnujemy z tej animacji. Naszym celem nie jest nastraszenie (od tego mamy zwiedzanie nocne z dreszczykiem), a jedynie dobra zabawa, miłe zwiedzanie i edukacja,
12. Jeżeli chcecie zwiedzić rezerwat indywidualnie, bez przewodnika-animatora oczywiście zapraszamy. Nasza oferta jest rozbudowaniem oferty zwiedzania Skamieniałego Miasta, jest dla tych którzy chcą dowiedzieć się ciekawych informacji.

Przeczytaj zanim zaczniesz zwiedzać.
Polecamy przyjechać min. 30 min. przed zarezerwowaną godziną zwiedzania.
1. 30-20 min. przed wycieczką.
W kasie przy wejściu do rezerwatu kupicie bilety wstępu do rezerwatu i opłacicie parking. W niedzielne popołudnia nie ma miejsca na parkingu, dlatego zachęcamy do wybierania w ten dzień dopołudniowych godzin zwiedzania lub zarezerwowanie czasu na dojście do rezerwatu. Skorzystajcie z ubikacji (dla posiadających bilet wstępu do rezerwatu, ubikacja bezpłatna przy kasie wejściowej). Jeżeli macie jeszcze więcej czasu przejdźcie kładką nad drogą na skały Czarownicę i Ratusz.
2. 20-10 min. przed wycieczką. Zwiedźcie Tajemniczą Szczelinę w Skale Grunwald (największa skała po lewej stronie od wejścia do rezerwatu). Teraz wejdziecie przez bramę główną z napisem „Skamieniałe Miasto” (obok kas) i przejdźcie 50 metrów. Tutaj w szerokim, zalesionym Wąwozie Harcerzy są ławki, stoły i palenisko. Jest również cień! 🙂 Tutaj oczekujcie przewodnika.
3. 5-10 min. przed wycieczką. Dokonaj opłaty u przewodnika za zwiedzanie (gotówką). Jeżeli potrzebujesz faktury za zwiedzanie, napisz do nas emaila.
4. 1 min. przed wycieczką. Wyznaczona godz. zwiedzania. Rozpoczynamy zwiedzanie punktualne.
5. Wycieczkę chcemy rozpoczynać punktualnie. Dlatego prosimy wcześniej zaplanować przyjazd. W niedzielę, w pogodne dni jest problem z parkowaniem samochodu, a czas zakupu biletów w kasie może się wydłużyć.

Co robić po zwiedzaniu?
Po odpoczynku przy Skałce z krzyżem proponujemy spacer do Parku Zdrojowego i do Wąwozu Czarownic. Możecie wrócić na parking początkowy tym samym szlakiem przez Skamieniałe Miasto lub przejść Szlakiem Nietoperza. Na końcu Szlaku Nietoperza przejdziecie przez kładkę i zwiedzicie skały Czarownicę i Ratusz. W tracie zwiedzania przewodnik udzieli informacji i wskaże najlepsze drogi powrotu na parking. Po wizycie w Parku Zdrojowym można również wrócić na parking początkowy meleksami lub przez rynek w Ciężkowicach.

Realizacją wesołych wycieczek z Przewodnikiem-Animatorem™ jest Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości.

Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 18:00, w dzień poprzedzający wycieczkę.

Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIA TUTAJ.

Jeżeli masz pytania, napisz do nas:
Kontakt do nas: aktywnezwiedzanie@gmail.com, tel. 733 731 725

O wycieczkach z Przewodnikiem-Animatorem™ w Skamieniałym Mieście, przeczytasz na stronie:
www.skamienialemiasto.pl

Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIA TUTAJ.

Szukasz informacji o rez. Skamieniałe Miasto? Gdzie zaparkować, co zwiedzić, ile czasu zajmuje przejście szlakiem? Jeżeli planujesz przyjazd do Ciężkowic i rez. Skamieniałe Miasto, ale również chcesz odwiedzać inne ciekawe miejsca, zapisz się na bezpłatny webinar on line. Tutaj podpowiemy i pomożemy, co zrobić, aby wycieczka była ciekawa zarówno dla dorosłych jak również dla dzieci
Kliknij w baner poniżej, lub link TUTAJ i dowiedz się więcej.