Szlakiem skał i legend

Rez. Skamieniałe Miasto obfituje w liczne skały i legendy. A to o czarownicy, która złorzeczyła księdzu, a o skarbach ukrytych w Tajemniczej Szczelinie, a to skąpym rycerzu i pustelniku. Turyści, zwłaszcza dzieci, bardzo chętnie odkrywają w skałach kształty i lubią poznawać legendy.

Odkrywanie skał to motywacja do dalszego poznawania regionu. Dlatego dzisiaj zapraszamy do tych malowniczych i pięknych skał i miejsc w okolicy Skamieniałego Miasta, których znalezienie nie powinno nastręczyć dużych problemów.

Czy odwiedziłeś największe okno skalne w polskich Karpatach fliszowych – Diable Boisko w Pławnej lub ulubione miejsce nietoperza podkowca małego – rez. Diable Skały w Bukowcu? Wspomniane skały położone są 15-20 min. jazdy samochodem do Skamieniałego Miasta. Ok. 30 min. zajmie przejazd w Pasmo Brzanki, gdzie odwiedzisz skały Borówki i Ostry Kamień.

Dzisiaj zapraszamy na łatwe i krótkie wycieczki turystyczne.

Rez. Diable Skały w Bukowcu. Ze Skamieniałego Miasta przejazd np. przez wieżę w Bruśniku, lipkę nad Falkową.
Druga możliwość przejazd przez Siekierczynę, do końca drogą szutrową i kamienistą (przejezdna dla samochodów).
Rezerwat obfituje w liczne wychodnie skalne jak skała Diabeł, Bloki Skalne, Grzyb, Dwie Skały. Dużo atrakcją jest wycieczka do Diablej Dziury (do środka nie wejdziemy), gdzie znajdują się zimowe stanowiska podkowca małego.

Diable Boisko położone jest w Pławnej, nieopodal wieży widokowej w Bruśniku. Dojdziesz tutaj szlakiem zielonym PTTK, od strony Pławnej. Niewielkie miejsce parkingowe przy wejściu do lasu. Skała inna niż wszystkie, na pewno zaskoczy, zadziwi!

Zapraszamy również na wycieczki w Paśmie Brzanki.

Skały „Borówki” w Żurowej, położone są niemal na szczycie wzniesienia o wysokości 350 m n.p.m. Dominują nad centrum miejscowości. Dojście do nich szlakiem niebieskim PTTK z centrum Żurowej zajmuje 20 min. Skały „Borówki” składają się z kilku wychodni.

„Ostry Kamień” w Żurowej to wychodnia piaskowcowa w głównym grzbiecie Pasma Liwocza i Brzanki. Dała początek nazwie szczytu. W czasach pogańskich było to prawdopodobnie miejsce kultu.

Chcesz odnaleźć jeszcze więcej skał? Z przewodnikiem „Jej wysokość Brzanka” możesz rozpocząć poszukiwania już teraz:
http://www.jejwysokoscbrzanka.pl/wycieczki-z-przewodnikiem/#wedrowkageoturystyczna

Odwiedziliśmy rez. Diable Skały w Bukowcu i obserwowaliśmy wylatujące nietoperze. Zapraszamy do fotorelacji, fot. Aneta Adamczyk.

Ciężkowice, rez. Skamieniałe Miasto to doskonałe miejsce na wycieczki z dziećmi.
Planujecie rodzinną wycieczkę? Chcecie zanocować w klimacie chatki turystycznej 5 km od rez. Skamieniałe Miasto?

Dom Słońca i Owcy to kameralna agroturystyka o charakterze chatki turystycznej. Na gości czeka możliwość wykupienia pełnego wyżywienia- od śniadania, po kolację. Posiłki składają się z lokalnych produktów, swojskiego chleba na zakwasie, ekologicznych warzyw oraz własnych przetworów. Miejsce szczególnie polecane dla turystów i rodzin z dziećmi, chcących spędzić miły czas w prawdziwej, wiejskiej chacie. Miejsce szczególnie otwarte na osoby ceniące ciszę i spokój, bliskość natury i obecność zwierząt.
Do dyspozycji naszych gości oddajemy wygodny, czteroosobowy pokój na parterze (łoże małżeńskie + łóżko piętrowe) oraz otwarte poddasze, gdzie znajduje się 10 miejsc noclegowych.

Kontakt tel. 731 778 148
rezerwacje.agroturystyka@gmail.com
https://www.facebook.com/domsloncaiowcy

Szukasz informacji o rez. Skamieniałe Miasto? Gdzie zaparkować, co zwiedzić, ile czasu zajmuje przejście szlakiem? Jeżeli planujesz przyjazd do Ciężkowic i rez. Skamieniałe Miasto, ale również chcesz odwiedzać inne ciekawe miejsca, zapisz się na bezpłatny webinar on line. Tutaj podpowiemy i pomożemy, co zrobić, aby wycieczka była ciekawa zarówno dla dorosłych jak również dla dzieci
Kliknij w baner poniżej, lub link TUTAJ i dowiedz się więcej.