Przewodnik-Animator™

Dlaczego powstał projekt Przewodnik-Animator?
Wynika to z naszej chęci pomocy w odnajdywaniu talentów u dzieci i młodzieży, wizji rozwoju ofert turystycznych dostosowanych do odbiorców. Wynika to z chęci robienia rzeczy ciekawych, które dla odbiorców są angażujące, inspirujące, rozwijające. Cieszymy się, kiedy uczestnicy są zadowoleni, kiedy dodajemy im energii i radości. Widzimy potrzebę zmian w branży turystycznej i chcemy rozwijać autorskie, ciekawe projekty turystyczne.

Kto to jest Przewodnik-Animator?
Przewodnik-Animator to osoba specjalizująca się w zaangażowanym oprowadzaniu turystów, wydobywająca z grupy potencjał, zainteresowanie, pasję, pobudzająca do działania, uwalniająca w grupie energię. Posiada narzędzia, umiejętności aby robić to skutecznie. W czasie oprowadzania stosuje animacje m.in. słowem, dźwiękiem, grywalizację, fabularyzację. PF

www.przewodnikanimator.pl 

Czym wyróżnia się przewodnik-animator?
Przewodnik-animator i przewodnik realizują podobne zadania, jednak metodyka z której korzystają jest inna. Przewodnik będzie potrzebny do grupy która przyzwyczajona jest do biernego odbioru informacji. Przewodnik-animator zrobi to w inny sposób, który będzie wynikał z lepszego zrozumienia potrzeb grupy. Wszystko zaczyna się od pytania, czego uczestnicy potrzebują? Grupa dzieci przedszkolnych, szkolnych 1-3 klasa, 4-5 klasa, 6-7 klasa, 8 klasa, liceum, seniorzy itd. Każda z tych grup ma inne potrzeby, inne również sposoby przekazywania informacji są dla nich odpowiednie.

Bardziej przewodnik czy animator?
Należy zacząć od wytłumaczenia, co oznacza słowo animacja? Wywodzi się ono z języka łacińskiego i oznacza “ożywiać, pobudzać do działania”. Przewodnik przekazuje informacje, przewodnik-animator również “przekazuje” informacje, jednak aby ożywić przekaz, korzysta z umiejętności, metod i narzędzi. Pojęcie animacji jest bardzo szerokie i tworzenie filmów animowanych to “animacja”, prowadzenia zabaw dla dzieci na weselach to animacja. Oba człony przewodnik i animator są tak samo ważne, uzupełniają się, dopełniają. Przewodnik ma wiedzę, którą potrzebuje animator, aby móc przeprowadzić proces pobudzania do działania. Zakres przedsięwzięć podejmowanych może być szeroki, jednak w głównym swym nurcie zawsze za działaniem stoi cel, coś z czegoś wynika i do czegoś prowadzi. Pamiętasz co oznacza ANIMACJA? _ Ż _ W _ _  N _ E !

Jakie macie doświadczenie w przewodnictwie i animacji?
Przewodnikiem, pilotem, geografem jestem od ponad 10 lat, przeprowadziłem wiele set, a może tysiące wycieczek w tym czasie głównie w Polsce, ale również za granicą. Uważnie analizuję, przyglądam się efektom mojej pracy, robię notatki, testuję kolejne rozwiązania, uczę się, obserwuję. Przez kilka lat prowadzenia wycieczek dodawałem elementy związane z animacją, jadąc do Warszawy śpiewaliśmy piosenki, uczestnicy odgadywali zagadki i piosenki np. konkurs jaka to melodia. Od 4 lat prowadzimy w zespole przewodników regularne wycieczki z animacją. Ponadto uczymy się nowych narzędzi, uczestniczymy z przewodnikami w szkoleniach animacyjnych, prowadziliśmy szkolenia dla przewodników z animacji, występowałem w dziesiątkach szkół z aktywnymi lekcjami o nietoperzach. Własne doświadczenia i autoanaliza czasów szkolnych, metod motywowania i nauczania, powoduje, że chcąc rzeczywiście rozwijać ich pasje i talenty, nie możemy robić wartościowych rzeczy w nudny sposób! Zadajemy sobie ciągle pytania, jak to zrobić lepiej? PF

Jeżeli chcesz zamówić przewodnika-animatora na wycieczkę proszę o kontakt:
aktywnezwiedzanie@gmail.com, tel. 733 747 982

Zapraszamy na wycieczki po Skamieniałym Mieście z przewodnikiem-animatorem. Oferty wycieczek z przewodnikiem i przewodnikiem-animatorem zamieszczamy w zakładce REZERWUJ PRZEWODNIKA-ANIMATORA.

Ceny usługi przewodnickiej:
Przewodnik-animator Skamieniałe Miasto z zadaniami, questami, rebusami, krzyżówkami, naklejkami, konkursami i nagrodami.