Zwiedzanie z psem

Często turyści wyjeżdżają na wakacje ze swoimi pupilami. W miejscach cennych przyrodniczo pojawia się problem, czy można zabrać psa na spacer? Jak to wygląda w Skamieniałym Mieście?

Podstawa prawna dotycząca zwiedzania Skamieniałego Miasta z psem.
Wyciąg z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody. W 12. punkcie regulamin zawiera informację o zakazie wprowadzania psów: PEŁNA WERSJA REGULAMINU ZWIEDZANIA REZERWATU.

Dlaczego wprowadzane jest ograniczenie możliwości wejścia z psem?
– Szczekanie psa, ujadanie ma negatywny wpływ na populację dziko żyjących zwierząt, zwłaszcza w okresie rozrodu i wyprowadzania młodych
– Pozostawiane odchody psów mogą wpływać na przenoszenie chorób na dziko żyjące zwierzęta
– Pozostawiane na szlaku odchody psów utrudniają zwiedzanie, nie są widokiem estetycznym zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma możliwości ominięcia „przeszkody”

Jeżeli pomimo zakazu, wejdziesz do rezerwatu z psem, prosimy pamiętaj, aby pies trzymany był na krótkiej smyczy, a w przypadku większych psów miał założony kaganiec. Sprzątaj po psie, nie pozwól aby szczekał, ujadał i zachowywał się agresywnie, nie wchodź z psem na skały. Nie słyszeliśmy jeszcze o przypadku, aby ktoś został ukarany za chodzie z psem po rezerwacie na smyczy. Jeżeli takie przypadki się pojawią napiszemy o tym w tym artykule.

Planujecie rodzinną wycieczkę?

Wakacje to czas aktywnych wycieczek i wspaniałych przygód. Mamy pewność, że wizyta w rez. Skamieniałym Mieście będzie angażującym i pełnym radości doświadczeniem. Zapraszamy do wspólnego odkrywania skarbów i tajemnic skalnego grodu w czasie Aktywnego Zwiedzania z Przewodnikiem-Animatorem.

Poznaj program wesołych, aktywnych wycieczek dla rodzin z dziećmi 5-16 lat po rez. Skamieniałe Miasto. Wakacje 2024! Zarezerwuj zwiedzanie poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIA TUTAJ.