Bilety wstępu

Bilety wstępu do rez. Skamieniałe Miasto.

Cennik opłat:
Ulgowy 5 zł (uczniowie, studenci do 26 roku życia, po okazaniu legitymacji), posiadacze Karty Seniora, posiadacze legitymacji osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
Dorośli 7 zł
Bezpłatnie dzieci do 4 roku życia oraz dla mieszkańców Gminy Ciężkowice po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. 

Parking płatny:
1 godz.  5 zł 
Każda kolejna rozpoczęta godzina 4 zł
Opłata za parking w parkomacie (płatne kartą), lub kasie biletowej (płatne kartą lub gotówką). 
Godz. działania kasy w sezonie turystycznym, poniedziałek-piątek 8:00-18:00, sobota-niedziela 8:00-20:00. 
Do 15 min. parking jest bezpłatny. 

Obowiązują opłaty za parkowanie.
Parking płatny niestrzeżony.
Opłata pobierana jest z góry przy wjeździe.
W przypadku braku możliwości zapłaty przy wjeździe, opłatę należy uiścić przed opuszczeniem parkingu w punkcie informacyjno-kasowym.
Dowodem wniesienia opłaty za korzystanie z parkingu jest paragon z kasy fiskalnej, który należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą na desce rozdzielczej pojazdu.
Zwolnienia z opłat: administrator terenu, pojazdy uprzywilejowane, osoby niepełnosprawne.

(Uchwała Nr XXVIII/2/21 Rady Miejskiej w Ciężkowicach z dnia 10 maja 2021 r.)

Rezerwat Skamieniałe Miasto nie jest zamykany, dlatego można zwiedzać to miejsce o każdej porze dnia i nocy 365 dni roku.

Dlaczego wprowadzono opłaty?
Corocznie prowadzone są prace zabezpieczające trasy przejścia przez rezerwat, uzupełniane są poręcze, balustrady, schody, kładki, prowadzone są prace pielęgnacyjne, odsłaniane są wychodnie skalne, usuwane są powalone drzewa. Aby móc zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym Skamieniałe Miasto, prace te muszą być prowadzone systematycznie, co wiąże się z ich wysokimi kosztami.

Mapa ponad 125 atrakcji do 50 km od Skamieniałego Miasta

Planujecie rodzinną wycieczkę?

Wakacje to czas aktywnych wycieczek i wspaniałych przygód. Mamy pewność, że wizyta w rez. Skamieniałym Mieście będzie angażującym i pełnym radości doświadczeniem. Zapraszamy do wspólnego odkrywania skarbów i tajemnic skalnego grodu w czasie Aktywnego Zwiedzania z Przewodnikiem-Animatorem.

Poznaj program wesołych, aktywnych wycieczek dla rodzin z dziećmi 5-16 lat po rez. Skamieniałe Miasto. Wakacje 2024! Zarezerwuj zwiedzanie poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIA TUTAJ.

Szukasz informacji o rez. Skamieniałe Miasto? Gdzie zaparkować, co zwiedzić, ile czasu zajmuje przejście szlakiem? Jeżeli planujesz przyjazd do Ciężkowic i rez. Skamieniałe Miasto, ale również chcesz odwiedzać inne ciekawe miejsca, zapisz się na bezpłatny webinar on line. Tutaj podpowiemy i pomożemy, co zrobić, aby wycieczka była ciekawa zarówno dla dorosłych jak również dla dzieci
Kliknij w baner poniżej, lub link TUTAJ i dowiedz się więcej.