Bilety wstępu

Bilety wstępu do rez. Skamieniałe Miasto.

Cennik opłat:
Ulgowy 5 zł (uczniowie, studenci do 26 roku życia, po okazaniu legitymacji), posiadacze Karty Seniora, posiadacze legitymacji osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem, posiadacze Karty Dużej Rodziny. 
Dorośli 7 zł
Bezpłatnie dzieci do 4 roku życia oraz dla mieszkańców Gminy Ciężkowice po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. 

Parking płaty od 8:00 do 20:00. 
1 godz.  5 zł 
3 godz. 10 zł 
Każda kolejna rozpoczęta godzina 5 zł

Obowiązują opłaty za parkowanie.
Parking płatny niestrzeżony.
Opłata pobierana jest z góry przy wjeździe.
W przypadku braku możliwości zapłaty przy wjeździe, opłatę należy uiścić przed opuszczeniem parkingu w punkcie informacyjno-kasowym.
Dowodem wniesienia opłaty za korzystanie z parkingu jest paragon z kasy fiskalnej, który należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą na desce rozdzielczej pojazdu.
Zwolnienia z opłat: administrator terenu, pojazdy uprzywilejowane, osoby niepełnosprawne.

(Uchwała Nr XXVIII/2/21 Rady Miejskiej w Ciężkowicach z dnia 10 maja 2021 r.)

Rezerwat Skamieniałe Miasto nie jest zamykany, dlatego można zwiedzać to miejsce o każdej porze dnia i nocy 365 dni roku.

Aktywne wycieczki po rezerwacie Skamieniałe Miasto.

Dlaczego wprowadzono opłaty?
Corocznie prowadzone są prace zabezpieczające trasy przejścia przez rezerwat, uzupełniane są poręcze, balustrady, schody, kładki, prowadzone są prace pielęgnacyjne, odsłaniane są wychodnie skalne, usuwane są powalone drzewa. Aby móc zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym Skamieniałe Miasto, prace te muszą być prowadzone systematycznie, co wiąże się z ich wysokimi kosztami.

Mapa ponad 125 atrakcji do 50 km od Skamieniałego Miasta

Nowość! Ośrodek wypoczynkowy pod Skamieniałym Miastem, domki, campingi

Planujecie rodzinną wycieczkę?

Aktywnie dla rodzin z dziećmi 5-16 lat. 
Przygoda, Przyroda, Edukacja, Animacja.

Pogórze Ciężkowickie, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Jura Krakowsko-Częstochowska, Góry Opawskie, Masy Śnieżnika, Góry Stołowe, Góry Kaczawskie i wiele więcej.
Zapraszamy do świata zwinnego nietoperza podkowca małego!
Obserwacje wylotów nietoperzy, animacje, warsztaty, gry terenowe, aktywne wycieczki, niespodzianki dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat i dla każdego kto poznawać świat podkowca małego i innych gatunków nietoperzy. 3, 2, 1… lecimy!
Chcesz zapytać o najbliższe wydarzenia? 
Napisz do nas: krainapodkowca@gmail.com
Kliknij w poniższą mapkę poniżej aby dowiedzieć się więcej.