Nowości w Skamieniałym Mieście

Marzysz aby w wakacje zobaczyć Skamieniałe Miasto? Warto się do tego przygotować i zaplanować pobyt. Zanim odwiedzisz w czasie wakacji Skamieniałe Miasto zapoznaj się z informacjami, które pomogą Ci w zaplanowaniu zwiedzania. Ponieważ każdego roku wprowadzane są nowe elementy infrastruktury turystycznej Ciężkowice i region oferują coraz więcej dla odwiedzających. Jeżeli jesteś stałym bywalcem regionu, niektóre informacje mogą być dla Ciebie dużym zaskoczeniem. Warto się z nimi zapoznać.

1. Od tego roku pobierane są opłaty za korzystanie z infrastruktury Skamieniałego Miasta, 2 zł bilet ulgowy, 3 zł normalny. Płatny jest również parking 10 zł autokar, 5 zł samochód, 4 zł motor. To największa zmiana dla odwiedzających rezerwat. Wiele osób jest zaskoczonych wprowadzeniem opłat, dlatego warto być przygotowanym aby zapłacić za parking i bilet. Jest możliwość płatności kartą. Dodajmy, że dzięki wprowadzonym pod koniec kwietnia opłatom już kilka inwestycji zostało zrealizowanych m.in. odkrzaczane są zarośla, sprzątany jest szlak, uzupełniane są braki w nawierzchni parkingu, wysypany został kamień m.in. na części zejścia do Wąwozu Czarownic.

2. Przez cały sezon wakacyjny można zamawiać przewodnika-animatora na rodzinne wycieczki po rezerwacie. Do wyboru wersje 2 i 3 godzinne. 3 godz. 150 zł + 9 zł od os., 2 godz. 150 zł + 7 zł od os.:
https://skamienialemiasto.pl/wynajmij-przewodnika/

3. W każdą wakacyjną niedzielę oraz 15.08 zapraszamy na bezpłatne spacerki z przewodnikiem po Skamieniałym Mieście. Rozpoczęcie godz. 13:00 na dolnym parkingu, ul. Krynicka, DW 977. Czas zwiedzania 2 godz. Wakacyjne spacery po Skamieniałym Mieście, Tarnowie, Zalipu, Czchowie to inicjatywa Tarnowskiej Organizacji Turystycznej i Tarnowskiego Centrum Informacji. Więcej informacji: wakacyjne spacery.

4. Nową atrakcją turystyczną w regionie jest Szlak Wież Widokowych Pogórza: www.fb.com/SzlakWiezWidokowychPogorza/ Najbliżej Skamieniałego Miasta położna jest wieża w Bruśniku (dojazd 6 km) i na Brzance (dojazd 17 km). Obie wieże mają nowe wiaty turystyczne i parkingi. Najwyższa z wież w regionie (34 m wysokości) znajduje się na szczycie Szpilówka w miejscowości Iwkowa (dojazd 45 km).

5. W niedzielne popołudnie parking przy Skamieniałym Mieście pęka w szwach. Dlatego warto rozważyć zaparkowanie w centrum Ciężkowic lub na parkingu górnym przy ul. Tysiąclecia.

6. Do dworku w Kąśnej Dolnej można dojechać oddanym w zeszłym roku Mostem Niepodległości. Powstał tutaj duży parking dla samochodów osobowych. Warto również odpocząć w kawiarni „Maestro”.

7. Jeżeli chcesz zjeść w bliskiej okolicy rezerwatu, warto wstąpić do Spiżarni w Zborowicach. Dobre jedzenie, szybka obsługa, atrakcyjne ceny. Najczęściej korzystamy z tej restauracji. Innym miejscem, mającym wielu stałych, wieloletnich klientów jest Bar Smakosz – domowe jedzenie przy skrzyżowaniu do Kąśnej Dolnej. Trzecie miejsce w naszym mini rankingu zajmuje Zajazd Relaks. Nowością jest możliwość zakupienia na parkingu obok „Baru pod Grunwaldem” lodów Lodolandii.

8. Przed ruszeniem na szlak, warto wydrukować mapę rezerwatu: https://skamienialemiasto.pl/mapa/ i zapoznać się z regulaminem zwiedzania: https://skamienialemiasto.pl/skamien…/praktyczne-informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *