Promocja na głównej stronie w Onet.pl

31 marca 2015 r. portal Onet.pl zamieścił na głównej stronie artykuł o Skamieniałym Mieście, wspominając również o naszym serwisie Skamienialemiasto.pl. Przy tej okazji dziękujemy za współpracę. Zbliża się sezon turystyczny dlatego zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
Miasto zamienione w kamień
Kilkadziesiąt fantazyjnie ukształtowanych form skalnych to główna atrakcja rezerwatu przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto, w powiecie tarnowskim. Nazwy nadane głazom, „Maczuga” czy „Piramida”, nawiązują do ich wyglądu.
Nazwa Skamieniałe Miasto pochodzi od legendy mówiącej, że kiedyś w tym miejscu stał gród, który za grzechy jego mieszkańców został zamieniony w kamień.
„Ratusz”, „Warownia Dolna” czy „Pustelnia” – nazwy, które noszą poszczególne skały, tworzą wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z prawdziwą osadą. Kto w niej mieszka? Między innymi „Cyganka” i „Czarownica” – oto inne ciekawe skały. Co warto dodać, „zabytki” porośnięte są rzadkimi mchami i porostami.
„Z każdą niemal wychodnią w Skamieniałym Mieście wiąże się jakaś legenda. Na przykład Czarownica to wiedźma ukarana za złorzeczenie księdzu jadącemu z komunią świętą do umierającego” – mówi PAP Life Piotr Firlej, który jest przewodnikiem po rezerwacie i twórcą serwisu turystycznego Skamienialemiasto.pl.
„Zwiedzanie Skamieniałego Miasta jest bardzo dogodne, ze względu na bezpośrednie położenie przy drodze wojewódzkiej nr 977. Wielu turystów, jadąc z Warszawy przez Tarnów do Krynicy i Gorlic lub na Słowację, zatrzymuje się tutaj. Przy wejściu do rezerwatu znajduje się wygodny parking. Stąd rozpoczyna się wycieczka” – informuje przewodnik.
„Przejście Skamieniałego Miasta wraz z wąwozem Czarownic i powrót do parkingu zajmuje ok. 2,5 godz. Mając więcej czasu, warto zobaczyć również Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, tamtejszy rynek, Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, cmentarz z I wojny światowej w Staszkówce i wieżę widokową w Bruśniku” – podpowiada Firlej.
Źródło informacji:
http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/ciezkowice-skamieniale-miasto-atrakcje-skalnego-miasta-pod-tarnowem/p13tc
Dodaj komentarz