The End of The Sun w Ciężkowicach!

O Ciężkowicach robi się głośno! Powstała gra, która będzie promować Skamieniałe Miasto za oceanem… a kto wie, gdzie jeszcze? Już promuje! 🙂 Przez kilka lat zespół pod kierownictwem Jakuba Machowskiego tworzył grę inspirowaną pięknymi miejscami w regionie oraz słowiańską mitologią i legendami. W grze znajdziesz rez. Skamieniałe Miasto, Wąwóz Czarownic, Diable Boisko, Muzeum Etnograficzne w Jastrzębi, Zalipie, Szymbark, Sądecki Bartnik w Stróżach i inne ciekawe miejsca. Zespół twórców: Jakub Machowski, Kinga Rąpała, Hubert Motyka i inni!

PREMIERA W STYCZNIU 2025 ROKU!
Jesteś miłośnikiem Skamieniałego Miasta, Ciężkowic i okolic?
Organizujesz wyjazd i szukasz inspiracji do odkrywania Małopolski?
Chcesz zanurzyć się w świat baśni i legend?
Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś!

Tutaj znajdziesz więcej informacji i szczegóły dotyczące gry.
Zachęcamy do dodania gry do wishlisty (listy życzeń na Steam):
https://store.steampowered.com/app/912840/The_End_of_the_Sun/

Profil na facebooku The End of The Sun.

Tutaj dowiesz się więcej o grze. Zobacz materiał na Youtube.

Historia zaprezentowana w grze The End of The Sun inspirowana jest słowiańską mitologią i legendami. Ukazuje zdarzenia dziejące się podczas czterech największych słowiańskich świąt, w czasie czterech pór roku, znacznie oddalonych od siebie w czasie. Pokazuje zarówno tajemnicze zdarzenia jak i kulturę oraz zwyczaje ludzi w nietypowy sposób. Gra czerpie zarówno z gier przygodowych jak i gier eksploracyjnych z nietypowymi zagadkami do rozwiązania.

Jako żerca, mag obdarzony zdolnością podróżowania w czasie oraz wiedzą o świecie nadprzyrodzonym, podążasz tropem nietypowego zbiega, przez co trafiasz do tajemniczej wioski. Tam jednak nie zastajesz nikogo, a przynajmniej nie tak jak się tego spodziewasz. Widzisz dookoła jedynie dogasające ogniska…

W grze pojawiają się liczne obiekty i eksponaty ze Skamieniałego Miasta, Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Rożnowskiego i Beskidu Niskiego. Zapraszamy na wycieczkę śladami The End of The Sun.

SkamienialeMiasto.pl i twórcy gry The End of The Sun zapraszają, aby poznawać region i wybrać się na wycieczkę szlakiem miejsc, które w grze będzie można oglądać i usłyszeć.

10 magicznych miejsc w grze The End of The Sun
1. Ciężkowice – Rezerwat Skamieniałe Miasto
2. Ciężkowice – Wąwóz Czarownic
3. Jastrzębia – Muzeum Etnograficzne „Grociarnia”
4. Pławna – Diable Boisko
5. Bobowa – Koronki Klockowe
6. Zalipie – malowana wieś
7. Szymbark – Skansen wsi Pogórzańskiej
8. Regietów – dźwięki natury, krajobrazy, piec huculski
9. Klimkówka – dźwięki natury, krajobrazy
10. Stróże – Sądecki Bartnik

Na wycieczkę śladami The End of The Sun zaprasza www.skamienialemiasto.pl

1. Rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Położone w Ciężkowicach, kilkaset metrów od rynku malowniczego miasteczka. Zaskakuje ciekawymi formami skalnymi, które rozrzucone po lesie tworzą miasteczko legend z nimi związanych. Szlaki prowadzące od wejścia przez cały rezerwat pozwalają odkryć każdą ze skał po kolei, dowiedzieć się skąd się wzięły, poznać florę i faunę Pogórza Ciężkowickiego. Zwiedzanie w formie spaceru to świetny sposób na aktywny wypoczynek.

2. Wąwóz Czarownic w Ciężkowicach

Czarownice miały znaczenie w Skamieniałym Mieście, ale są indywidualistkami i mają również swój wąwóz 🙂 Miejsce tajemnicze, a zarazem piękne. Wąwóz prowadzi do Wodospadu Czarownic, a ten o każdej porze roku wygląda inaczej, stąd jego wyjątkowość. Miejsce wyciszenia i pobytu blisko natury.

3. Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” w Jastrzębi

To tutaj zachowane są pamiątki po przodkach współczesnych mieszkańców Jastrzębi i okolic. Muzeum w chronologiczny sposób ukazuje tradycje, stroje, narzędzia, których używali niegdyś nasi dziadkowie i pradziadkowie. Jednym z najpiękniejszych i najstarszych eksponatów jest drużbak. To wydrążona w pniu drzewa cembrowina studni. Wiek drzewa oceniany jest na około 400 lat, a samego eksponatu na około 200.

4. Diable Boisko w Pławnej

Pomnik przyrody zlokalizowany w lesie w Pławnej. Przebiega tutaj szlak turystyki pieszej. Są to skały, które tworzą charakterystyczne sklepienie i zacieniają miejsce do odpoczynku (boisko). Kiedyś prawdopodobnie była to jaskinia, ale na skutek wietrzenia pozostał z niej tylko łuk skalny. Legendy głoszą, że w cieniu tej skały niegdyś urzędowały diabły, a łuk prowadził do piekła.

5. Galeria Koronki Klockowej w Bobowej

Robótki ręczne cieszą się niesłabnącą popularnością. W sali Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa wystawa koronek pozwala nacieszyć oko pięknymi wzorami. Wykonywane tradycyjnie koronki klockowe to efekt talentu ich twórczyń. Bobowskie Koronczarki biorą udział w rozmaitych konkursach godnie reprezentując nasz region. Warto dodać, że koronki po obejrzeniu można zakupić bezpośrednio u ich autorek.

6. Zalipie – malowana wieś

Jest to najbardziej kolorowa wieś w Polsce. Z dawien dawna tamtejsze kobiety zajmowały się malowaniem kwiatów na ścianach swoich domów, potem na zewnątrz, a dzisiaj można tam spotkać nawet ozdobione studnie i kurniki. Malowanie chat i obejść zapoczątkowała Felicja Curyłowa, której poświęcone jest muzeum „Zagroda Felicji Curyłowej”. Warto odwiedzić również „Dom Malarek”. Spacer po Zalipiu dla każdego na pewno będzie niezapomniany. Mieszkańcy są bardzo życzliwi i z chęcią opowiedzą historię tego miejsca.

7. Skansen wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Muzeum gromadzi zbiory w szczególności z zakresu historii – zabytki kultury materialnej i duchowej Pogórzan i Łemków, a także Judaica, dokumentację ilustrującą powstanie i rozwój galicyjskiego przemysłu naftowego na Ziemi Gorlickiej oraz zabytki egzystencji ziemian polskich w dworach na Ziemi Gorlickiej – broń, mundury, ilustracje, materiały archiwalne, dokumenty, fotografie, elementy wystroju cmentarzy wojennych z czasów I wojny światowej związanych z tzw. „Bitwą Gorlicką”.

8. Stadnina koni huculskich w Regietowie

Wieś w sercu Beskidu Niskiego, znana przede wszystkim ze stadniny koni huculskich która oferuje możliwość nauki jazdy konnej jak i spędzenia czasu w ich towarzystwie. Idealne miejsce dla sympatyków tych zwierząt, zarówno indywidualnie jak i rodzinnie. Dla aktywnych – z Regietowa można przejść się na szczyt Rotunda czy Kozie Żebro i zakończyć wycieczkę w Wysowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się szczyt Rotunda, na którego wierzchołku znajduje się cmentarz z I wojny światowej projektu Duszana Jurkowicza.

9. Zbiornik Klimkówka i Beskid Niski

Zalew w Klimkówce to zbiornik zaporowy utworzony na rzece Ropie w pobliżu miejscowości Klimkówka, Łosie i Uście Gorlickie w powiecie gorlickim. Woda zretencjonowana w zbiorniku jest wykorzystywana do celów energetycznych. Zbiornik posiada również znaczenie przeciwpowodziowe, turystyczno-rekreacyjne oraz jest źródłem wody pitnej i przemysłowej dla Gorlic i Jasła. Sama miejscowość Klimkówka jest miejscem spokojnym, otoczenie lasów Beskidu Niskiego zapewnia sielski klimat.

10. Sądecki Bartnik w Stróżach

Sądecki Bartnik w Stróżach to miejsce łączące tradycję pszczelarską z edukacją i turystyką. Gospodarstwo (kompleks turystyczny), położone 18 km od rezerwatu Skamieniałe Miasto, oferuje możliwość poznania historii pszczelarstwa i obserwacji różnorodnych uli. Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o roli pszczół w ekosystemie oraz zakupić produkty pszczele, takie jak miody czy świece woskowe. To spokojna przestrzeń sprzyjająca nauce i odpoczynkowi.

Propozycja aktywnej wycieczki „The End of The Sun” Piotr Firlej
SkamienialeMiasto.pl www.PrzewodnikAnimator.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *