W krainie skał, nietoperzy i legend

Zwiedzanie nocą rezerwatu przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto www.skamienialemiasto.pl to jedna z propozycji Otwartych Wrót Pogórza – wyjątkowej akcji promującej Pogórza Karpackie. Na zwiedzanie „miasta zamienionego w kamień” 8 sierpnia 2015 r. o godz. 2:00 przybyło 25 osób!, a 20 osób było z nami na wschodzie słońca w Bruśniku. W czasie wycieczki prowadzący Rycerz, Czarownica i Brzanka opowiadali legendy, mówili o przyrodzie Skamieniałego Miasta i doliny rzeki Białej www.dolinarzekibialej.pl, rozdawali nagrody. Po przejściu rezerwatu turyści, niepokojeni jedynie przez nadlatującą z różnych stron Czarownicę, dotarli do Wąwozu Czarownic.
Z tego miejsca nastąpił odwrót na parking i samochodami przejechano na wieżę widokową w Bruśniku. Tutaj przewodnicy opowiedzieli o cmentarzach w Staszkówce i Łużnej, o Brzance, Liwoczu, Wale, Jamnej, Bukowcu, Maślanej Górze, Rosochatce, Jodłowej. Zaprezentowano również temat Krainy Podkowca www.podkowieplus.pl i Szlaku Rzemiosła www.szlakrzemiosla.pl.
W akcję oprowadzania zaangażowani byli Piotr Firlej, Jakub Nowak, Karolina Bąk. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i do zobaczenia w czasie kolejnych nocnych wypadów do Skamieniałego Miasta.

Fot. Jakub Nowak www.vanyaambar.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *