Wycieczki nocą przez Skamieniałe Miasto

Dobry wieczór w Skamieniałym Mieście! Wycieczki z przewodnikiem, podkowcem i dreszczykiem w ciemnościach dostępne zawsze po zachodzie słońca. Zwiedzanie połączyliśmy z niespodziankami.

Zwiedzanie Skamieniałego Miasta może być połączone z zachodem słońca na wieży w Bruśniku. Uczestnicy wyposażeni są w latarki, ciepłe ubranie, okrycie przeciwdeszczowe, buty turystyczne.

Dziękujemy redakcji www.Pogorze24.pl za przygotowanie relacji z wydarzenia.
Wycieczka z dreszczykiem emocji, czyli zwiedzanie Skamieniałego Miasta nocą.
Jak sprawić by ostatni dzień wakacji był niezapomniany? Jedną z możliwości na pewno jest nocny spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach. 2 września o godzinie 19 dla wszystkich chętnych odbyła się właśnie taka nocna wycieczka. Przygoda rozpoczęła się u wrót Skamieniałego Miasta, gdzie przewodnik Piotr Firlej czekał na sporą grupę osób, lubiących dreszczyk emocji. Nocne zwiedzanie skierowane było do rodzin z dziećmi i dla takiej grupy wiekowej była przewidziana trasa i atrakcje. Uczestnicy nocnej wycieczki mogli zobaczyć gdzie mieszka jeż, jakie skarby kryją się w zakamarkach skały Grunwald, na swojej drodze spotkali wiele „zwierząt”, między innymi słonia i mrówkojada, orła i aligatora, odkryli dziuple wykute przez dzięcioła, liczyli domki dla nietoperzy, nie zabrakło także przeciskania się przez szczeliny skalne. Dzieci w ciemnościach i zupełnej ciszy miały możliwość posłuchania odgłosów lasu co było dla nich dużym przeżyciem. Wycieczka ta była prawdziwą kopalnią wiedzy o Ciężkowicko – Rożnowskim Parku Krajobrazowym, samym Skamieniałym Mieście jak i oczywiście o nietoperzach a w szczególności podkowcu małym. Przewodnik, poprzez legendy, piosenki i konkursy zachęcał dzieci do aktywnego uczestnictwa w wyprawie, dla dorosłych także były ciekawe zagadki i jeszcze ciekawsze anegdoty. Dwugodzinna wycieczka przy świetle latarek na każdym wywarła duże wrażenie i na pewno zapisze się w pamięci na długie lata.

Tak było na „wycieczce w ciemno w 2017 r.” .

Pod koniec wakacji przeprowadziliśmy nocne wycieczki po Skamieniałym Mieście.
31 sierpnia 2018 (piątek)
18:00-18:45 Diable Boisko w Pławnej – premiera przedstawienia „Balladyna”. W przypadku deszczowej pogody przedstawienie odbędzie się w ciężkowickim ratuszu. Grupa teatralna Synapsy, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice: www.fb.com/ssynapsy/
19:22 Wieża w Bruśniku – panorama o zachodzie słońca. W przypadku deszczowej pogody, spotkanie na wieży się nie odbędzie.
20:00-22:00 „Wycieczka z dreszczykiem” z podkowcem i przewodnikiem. (Polecane dla młodzieży i dorosłych).

2 września 2018 r. (niedziela)
12:00-18:00 Gromnik – II Piknik Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.
– warsztaty edukacyjne, konkursy z nagrodami, atrakcje
19:00-21:00 „Wycieczka z dreszczykiem” z podkowcem i przewodnikiem. (Polecane dla rodzin z dziećmi).

Organizator:
Centrum Przewodnictwa
Przewodnik-Animator™
SkamienialeMiasto.pl

Wspierają nas:
Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego
Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” – Kraina Podkowca
Portal Pogorze24.pl
Radio Eska
Stowarzyszenie My Pogórzanie

Jeżeli chcesz zamówić przewodnika na „wycieczkę w ciemnościach” po Skamieniałym Mieście prosimy o kontakt:
aktywnezwiedzanie@gmail.com
tel. 733-731-725
www.skamienialemiasto.pl/wynajmij-przewodnika/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *